Transportery rolkowe i ich zastosowanie

Transportery rolkowe, z którymi obecnie można się spotkać, mogą wyróżniać się prostą lub łukową budową. Czym jeszcze różnią się między sobą te urządzenia oraz do czego służą? Dowiedz się najważniejszych informacji o tych przydatnych urządzeniach.

Kiedy można wykorzystać transportery rolkowe?

O transporterach rolkowych warto pomyśleć zawsze wtedy, gdy potrzebujemy przetransportowania elementów, charakteryzujących się zwartą budową. Do tej grupy możemy zaliczyć m.in.:

  • różnego rodzaju pojemniki;
  • palety o różnej wielkości;
  • pudełka i pudła.

Z ich pomocą możemy zadbać o ekonomiczne przemieszczenie tego typu elementów i tym samym zadbać o sprawność całego procesu.

W jaki sposób działają transportery rolkowe?

Opcja ma wałkową konstrukcję i znaleźć je możemy w magazynach o różnym zastosowaniu. Pozwalają zaoszczędzić czas, gdy pojawia się konieczność przetransportowania ładunków na większe odległości. Okażą się niezwykle przydatne także wtedy, gdy ładunek ma być przeniesiony na mniejszą odległość.

Czym różnią się od siebie transportery rolkowe i z czego się je wykonuje?

Dość istotną różnicą jest materiał, z którego zostały wykonane transportery, a dokładniej ich rolki. Tworzywo jest dostosowane do rodzaju ładunków. Lekkie ładunki nie wymagają bardzo odpornych materiałów. Wystarczy więc, że w takich konstrukcjach zastosuje się poliuretan. Jeśli natomiast pojawi się konieczność przetransportowania cięższych wyrobów, stosuje się solidniejsze rolki z tworzywa ze stali ocynkowanej.

Co jeszcze musisz wiedzieć o nowoczesnych transporterach rolkowych?

To od nas zależy, ile rolek będzie napędzał napęd. Do wyboru mamy wersję z napędem na część rolek i na wszystkie rolki. W profesjonalnych miejscach mamy dostęp także do transporterów rolkowych bez napędów oraz transportery grawitacyjne. Jedną z firm, oferujących zaawansowane układy transportu jest rfmah.pl.

Leave a Reply