Szkolenia biznesowe – różne rodzaje oraz jaki mogą mieć wpływ na funkcjonowanie firmy

Szkolenia biznesowe mogą przyprawić o zawroty głowy, bo jest ich tak wiele. Różnorodność jest w tym przypadku jednak czymś pozytywnym, bo to dzięki niej rożnie nasza szansa na znalezienie usługi, która rzeczywiście pozwoli nam na dynamiczny rozwój i poprawę sytuacji firmy. Z naszymi podpowiedziami będzie Ci dużo łatwiej wybrać wariant, który przyniesie Twojej działalności największe korzyści.

Szkolenie biznesowe – rodzaje, o których musisz wiedzieć

1. Szkolenia lean management

Szkolenie lean management oparte jest na koncepcji szczupłego zarządzania. Dzięki takim wskazówkom możemy obniżyć koszty i jednocześnie pozytywnie wpłynąć na jakość produkcji.

2. Szkolenia lean manufacturing

Szkolenie lean manufacturing pozwoli nam przeanalizować straty, z jakimi mamy do czynienia w swoim procesie wytwarzania, a następni zastosować narzędzia, które pozwolą nam dokonać właściwych przemian w organizacji.

3. Zarządzanie projektami

Szkolenia z zarządzania projektami to szansa na poznanie praktycznych wskazówek, które przeprowadzą nas przez proces przygotowania projektu i planowania jego wdrożenia. Szkolenie z zarządzania projektami nauczy nas również jak weryfikować realizację poszczególnych etapów i właściwie mierzyć postęp.

4. Szkolenie Hoshin Kanri

Z tym szkoleniem uda się nam wyeliminować szeroko pojęte marnotrawstwo w naszej organizacji. Właściwie w każdym procesie można wyróżnić etapy, które wymagają poprawy i zoptymalizowania. Jeśli nie zauważymy tych szans, będziemy musieli pogodzić się z tym, że stale marnotrawimy pewne zasoby. Tego przecież nie chcemy. Szkolenie Hoshin Kanri pozwoli nam zniwelować te problemy. To świetna opcja dla przedsiębiorców, którym zależy na zakreśleniu spójnego kierunku rozwoju i na poprawie komunikacji.

Powyższe warianty to tylko przykłady. Kompleksowo działający usługodawcy, tacy jak np. Open Horizon Consulting, oferują również m.in. szkolenie z mapowania strumienia wartości, szkolenie project manager, szkolenia z zarządzania procesami biznesowymi, szkolenia z usprawniania procesów biznesowych oraz szkolenia z mapowania i analizy procesu.

Jak wybrać szkolenie biznesowe?

Na szczęście eksperci działający w tej branży często specjalizują się również w konsultingu biznesowym. Taka usługa ma na celu zarysowanie problemów, z którymi boryka się przedsiębiorstwo oraz przeanalizowanie środków zaradczych. Efektem takiej ścisłej współpracy może być też dobranie szkoleń, które w stu procentach spełniają potrzeby danej firmy.

Artykuł powstał przy współpracy Open Horizon Consulting

Leave a Reply