Dyrektor finansowy do wynajęcia – kiedy jest potrzebny firmie?

Duże obroty Twojego przedsiębiorstwa nie niosą ze sobą większego zysku, a może wręcz odnotowujesz straty? Jest to jasny sygnał, że potrzebujesz pomocy dyrektora finansowego. Zatrudnienie go na etat wiąże się jednak z kolejnym wydatkiem, którego możesz nie być w stanie pokryć. Istnieje jednak rozwiązanie – dyrektor finansowy na godziny.

Kim jest CFO na godziny?

Dyrektor finansowy do wynajęcia to osoba, która – kolokwialnie mówiąc – ogarnie finanse Twojego przedsiębiorstwa do A do Z. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Te generują bowiem znacznie mniejszą ilość dokumentów, co w praktyce przekłada się na mniejszy nakład pracy, który bierze na siebie kontroler finansowy.

Kiedy jest potrzebny CFO na godziny?

CFO na godziny rzadko kiedy potrzebny jest na stałe w firmie. Jego rolą jest poprawa rentowności i płynności firmy. Aby osiągnąć ten efekt, wystarczy więc przyjrzeć się dokładniej finansom i zaplanować określony schemat działania, który przyczyni się do osiągnięcia zamierzonych celów. Realizacja celu sporządzonego przez interim CFO spoczywa już na barkach samego przedsiębiorcy bądź innych pracowników firmy.

Zadania dyrektora finansowego

Możemy wymienić 3 główne zadania, które leżą w zakresie usług dyrektora finansowego. W skrócie jest to

  • poprawa rentowności,
  • kontrola płynności finansowej,
  • stworzenie struktury finansowania majątku firmy.

Zalety CFO na godziny

Powierzenie kontroli finansów firmy osobie z zewnątrz wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim osoba ta będzie mogła bez żadnych uprzedzeń przyjrzeć się sytuacji materialnej przedsiębiorstwa. Nie skupia się również na pobocznych zadaniach, ponieważ nie jest w żaden sposób związana z firmą. To sprawia, że osiągnięcie celów przebiega znacznie szybciej.

Dyrektor finansowy może również przygotować Twoje przedsiębiorstwo przed trudniejszym okresem. Jeśli masz jego świadomość, osoba ta pomoże utrzymać się na rynku, bez odnotowywania większych strat.

Decydując się na usługi dyrektora finansowego na godziny, warto wybierać jedynie sprawdzone firmy – takie jak np. https://www.scffinanse.pl/.

Leave a Reply