Różne rodzaje i przeznaczenie przeciwsłonecznych osłon okiennych

Jak dobrać osłonę okienną? Czy da się połączyć odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia z atrakcyjnym designem, pasującym do aranżacji? Dziś odpowiadamy na te pytania.

Nowoczesne przeciwsłoneczne osłony okienne

  • markizy
    Dość często używane są przez firmy. Nie tylko chronią przestrzeń przed deszczem i słońcem, ale też ładnie ozdabiają np. wejście do sklepu. Nie znaczy to jednak, że nie korzystają z nich osoby prywatne. Z pomocą markiz da się bowiem zwiększyć komfort z użytkowania domowego balkonu. Współczesne opcje, m.in. markizy Selt, to rozwiązania automatyczne, sterowane pilotem i wyposażone w czujniki wiatru i słońca. Popularnością nadal cieszą się również wersje bardziej tradycyjne – ręczne i korbowe.
  • żaluzje
    Żaluzje prezentują się klasycznie, ale część osób może im też zarzucić nudny wygląd. Wystarczy jednak zapoznać się z ofertą współczesnych sklepów, takich jak np. Emjot, żeby przekonać się, z jaką różnorodnością możemy spotkać się wśród tego typu produktów. Zwykłe żaluzje aluminiowe wybierane są nierzadko do biur. Bambusowe czy drewniane prędzej znajdziemy w eleganckich gabinetach lub w przestrzeniach mieszkalnych. Do domów wybiera się również żaluzje tekstylne, w tym odmianę żaluzji pionowych.
  • rolety
    Pierwsze skojarzenie związane z roletą, to po prostu materiał, który nawija się na rolkę. Oczywiście nadal możemy spotkać się z takimi klasycznymi rozwiązaniami. Coraz częściej jednak w firmach i domach pojawiają się również rolety rzymskie oraz rolety okienne wewnętrzne dzień noc. Ciekawym rozwiązaniem są rolety aluminiowe zewnętrzne, zwane również termoroletami. Zostały stworzone w taki sposób, żeby pozwolić na oszczędniejsze gospodarowanie energią (ciepło nie ucieka z domu). Oprócz tego z ich pomocą uda nam się zmniejszyć poziom hałasu, który przedostaje się do pomieszczenia z ulicy.

 

Przy wyborze osłony okiennej nie zapomnijmy o tym, żeby montaż powierzyć profesjonalnej firmie. Zwróćmy uwagę również na rodzaj wykorzystanych materiałów, szczególnie tych, stosowanych na zewnątrz. Te bowiem powinny charakteryzować się odpornością na korozję i działanie czynników atmosferycznych.