Korzyści ze zdalnego dostępu do danych

Usługi w chmurze zwiększają naszą wygodę. Ale co z bezpieczeństwem? Takie opcje jak bezpieczny pulpit dowodzą, że również na tym polu możemy czuć się komfortowo. Jak wykorzystać nowoczesne technologie, by zapewnić swojej firmie sprawne funkcjonowanie w środowisku chmurowym? Dowiedz się o popularnych możliwościach.

zdalny dostęp do plików i danych

Zdalny dostęp do danych – bezpieczny pulpit

W ten sposób określa się usługę, która pozwala na swobodny dostęp dodanych, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Wystarczy jedynie, by aplikacje znajdowały się w środowisku chmurowych, a więc np. w:

  • Comarch CDN XL;
  • Subiekt GT/nexo;
  • Gestor GT/nexo;
  • ENOVA 365;
  • CRM;
  • ERP.

Zdalny dostęp do plików w ramach usługi bezpieczny pulpit pozwala klientowi cieszyć się również możliwością skorzystania z urządzeń peryferyjnych, tzn. można je bez problemu podłączyć. Mowa m.in. o drukarkach, skanerach, czytnikach kart i wielu innych.

Zdalny dostęp do plików – czym jeszcze wyróżnia się taka usługa

Profesjonalni usługodawcy proponują m.in. zaszyfrowaną komunikację oraz 99,1% SLA. Oprócz tego mamy możliwość dostosowania parametrów usługi. To tylko niektóre z zalet. Wybierając rozwiązania proponowane przez rzetelne firmy możemy liczyć na profesjonalne doradztwo, dzięki któremu uda się nam podjąć optymalną decyzję.

Jak wygląda praca z bezpiecznym pulpitem, czyli dostęp do zdalnych plików w praktyce

Zdalny dostęp do danych – bezpieczny pulpit w praktyce oznacza, że możemy działań zarówno na własnych plikach, jak i na aplikacjach, które są dostępne w chmurze. Co ważne, nie musimy martwić się o ograniczenie takich usług – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z nich 24/7.

Pracę usprawnia także dostęp do profesjonalnej pomocy. Specjaliści służą doradztwem. Oprócz tego to na ich barkach spoczywają takie obowiązki jak utrzymanie infrastruktury IT, czy troska o właściwe systemy do archiwizacji. Nasza firma natomiast może działać spokojnie, zupełnie się tym nie przejmując.

Leave a Reply