Dla kogo przeznaczona jest kołdra obciążeniowa?

Różnorodne warianty nakryć sprawiają, że możemy wybierać z wielu różnych produktów tekstylnych i tym samym stworzyć idealne miejsce do wypoczynku. Jedną z dostępnych opcji są kołdry obciążeniowe. Na czym właściwie polega ich siła i jakie są wskazania do ich zastosowania? Sprawdź ten artykuł, jeśli zastanawiasz się nad takim zakupem.

Kołdra obciążeniowa – kiedy dobrze po nią sięgnąć?

Kojący ciężar takiego nakrycia sprawdza się w wielu różnych sytuacjach:

  •  bezsenność

Kołdra obciążeniowa wpływa na poprawę jakości snu. Dotyczy to także osób, które borykają się z bezsennością, będącej wynikiem chorób psychicznych. Takie rozwiązanie może więc przynieść ulgę w przypadku zaburzeń lękowych, ADHD, choroby dwubiegunowej czy w zaburzeniach depresyjnych.

  • stres i lęk

Trudno znaleźć osobę, która nie borykałabym się z takimi problemami. Na szczęście kołdry obciążeniowe mogą pomóc również na tym polu. Wyciszają i sprzyjają relaksowi.

  • terapia sensoryczna

Po obciążeniowe nierzadko sięgają eksperci, specjalizujący się w terapii sensorycznej. Dzięki nim ich działania przynoszą lepsze efekty. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli nie dotyczą nas żadne przeciwwskazania, kołdra obciążeniowa może stać się także cennym nabytkiem domowym.

Na co trzeba uważać, czyli czy kołdra obciążeniowa dla dorosłych i dla dzieci jest zawsze dobrym rozwiązaniem?

Nawet najbezpieczniejsze sposoby na poprawę codziennego komfortu, mogą mieć pewne przeciwwskazania. Co z kołdrami obciążeniowymi? W tym przypadku musimy uważać na kilka rzeczy. Przed zastosowaniem takiego nakrycia z lekarzem bądź lekarką powinny skontaktować się osoby, cierpiące na choroby układu krążenia i choroby serca. Również ludzie zmagający się z epilepsją powinni zachować ostrożność i nie stosować kołdry bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

W jaki sposób stosować kołdry obciążeniowe dla dorosłych?

Odpowiedni produkt musi być dopasany do naszego ciężaru ciała. Przeważnie sklepy, oferujące takie opcje, dają możliwość swobodnego wyboru rozmiaru i ciężaru kołdry. W taki sposób działa m.in. Sensoric, proponując swoim klientom szeroki wybór wariantów kołder obciążeniowych. Jak łatwo się domyślić, nie zaleca się wymieniania się kołdrami między sobą, bo takie osoby musiałyby mieć te same parametry ciała (waga, wzrost, stan zdrowia).

Nakrycie tego typu możemy stosować nocą lub podczas wypoczynku w ciągu dnia. Za każdym razem pamiętajmy jednak, że kołdra nie powinna znajdować się na szyi czy na głowie. Zawsze zwracajmy też uwagę na to, jakie produkty wybieramy. Dobre kołdry obciążeniowe powinny:

  • mieć certyfikaty jakości;
  • być bezpieczne dla skóry człowieka;
  • być zarejestrowane jako wyroby medyczne.

Wybierając rzetelne rozwiązanie możemy mieć pewność, że kołdra obciążeniowa przyniesie nam najlepsze możliwe efekty i będzie w pełni bezpieczne podczas stosowania. Zaufajmy więc sprawdzonej firmie, godnej zaufania i mogącej pochwalić się pozytywnymi komentarzami klientów i klientek.

Leave a Reply