Do czego służy polifoska?

Zastanawiasz się, jakiego nawozu użyć, by zwiększyć wytrzymałość swoich roślin i zapewnić im zrównoważony, bezpieczny wzrost? Podczas swoich poszukiwań, koniecznie sprawdź, co na tym polu oferuje polifoska. Z tego artykułu dowiesz się o jej największych zaletach.

Jak wygląda polifoska?

Takie rozwiązanie prezentuje się w charakterystyczny sposób. Mamy tu do czynienia z granulkami o szarym zabarwieniu – polifoska może przyjmować zarówno barwę jasnoszarą, jak i ciemnoszarą. W kontekście nawożenia ważniejszy jest jednak skład produktu. Zawiera m.in.

  • azot;
  • fosfor;
  • potas;
  • trójtlenek siarki.

Aby roślina rozwijała się prawidłowo, potrzebne będą także odpowiednie składniki mikropokarmowe. Do tej grupy możemy zaliczyć m.in. żelazo, tytan i cynk.

W jaki sposób polifoska działa na rośliny?

Wcześniej wspomniane składniki aktywizują wiele czynności życiowych rośliny. W dodatku są łatwo przyswajalne. Ich obecność wpływa pozytywnie m.in. na witalność roślin, pobudzając sprawność ich metabolizmu.

Nawóz tego typu zwiększa także odporność rośliny, co w praktyce chroni ją przed chorobami i zapewnia prawidłowy rozwój. Polifoska polecana jest także wtedy, gdy zależy nam na prawidłowym ukorzenieniu rośliny oraz na tym, by dobrze przetrwała mrozy.

Aby cieszyć się wszystkimi korzyściami, które daje polifoska, wybierzmy produkt z rzetelnego źródła. Zdecydowanie warto znaleźć stałą firmę do współpracy w tym zakresie – zaufany podmiot da nam pewność, że wybieramy wysokojakościowe rozwiązania, które rzeczywiście wspierają rozwój naszych roślin. Jednym z miejsc oferujących polifoskę dobrej jakości jest Agrovet.

Polifoska cena – kiedy możemy używać tego nawozu?

Taki nawóz cechuje się dużą uniwersalnością. Możemy stosować ją do wszystkich roślin uprawnych. W tej szerokiej grupie znaleźć można m.in. zboża przemysłowe, okopowe, ozime i jare. Polifoska cieszy się także sporą popularnością w branży sadowniczej.

Leave a Reply