Jeśli rozważasz saunę w swoim domu, z pewnością dobiegły cię informacje o saunie na podczerwień. To nowoczesne rozwiązanie, które nieco różni się od tradycyjnych wariantów. Zanim się na nią zdecydujesz, sprawdź, jak działa, i kiedy lepiej zrezygnować z jej używania.
Co wyróżnia sauny na podczerwień?
W tradycyjnych rozwiązaniach źródłem ciepła jest piec. W saunach na podczerwień mamy do czynienia z promiennikami podczerwieni. Ich zadaniem jest zmienianie energii na ciepło, które bezpośrednio nagrzewa nasze ciało, a w mniejszym stopniu powietrze. W rezultacie warunki panujące w saunie są dużo przyjemniejsze niż w tradycyjnych wariantach, bo panuje tam niższa temperatura. Dzięki temu z sauny mogą korzystać również osoby starsze i dzieci.
Infrared jest odpowiednia także dla osób, cierpiących na alergie lub mających skłonność do pękających naczynek. Co ciekawe, w takiej saunie możemy przebywać dłużej niż w innych tego typu konstrukcjach, bo długość sesji może wynosić nawet 30 minut.
Sauny na podczerwień – co musisz o nich wiedzieć?
Korzystanie z sauny na podczerwień ma wiele korzyści. Osoby regularnie korzystające z takich sesji mogą liczyć na poprawę jakości skóry – staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Często można liczyć także na zniwelowanie dolegliwości bólowych oraz obniżenie poziomu stresu. Używanie każdej sauny, a więc także sauny na podczerwień, wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Do przeciwwskazań można zaliczyć:
- ciążę;
- niektóre problemy z sercem;
- choroby nerek;
- dolegliwości wątrobowe;
- ostre urazy stawów;
- niedoczynność nadnerczy;
- hemofilię;
- skłonność do krwotoków.
Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy dotyczą nas przeciwwskazania, zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z lekarzem. Na szczęście w większości przypadków możemy korzystać z dobrodziejstw sauny na podczerwień.
Źródło: https://www.infrahome.pl/