Cyklinowanie parkietu – czyli jak odnowić starą podłogę?

Parkiet to forma podłogi, która cieszy się uznaniem szczególnie przez mieszkańców kamienic. Ta technika cieszy się popularnością również w przypadku innych mieszkań oraz domów. W jaki sposób można ją odnowić? Fachowcy odpowiadają.

Czym właściwie jest cyklinowanie podłóg?

Cyklinowanie podłóg to proces, który odbywa się za pośrednictwem specjalistycznego urządzenia. To właśnie ono podczas swojej pracy sprawia, że usunięta zostaje warstwa lakieru wraz z niewielką warstwą drewna. Dzięki temu można będzie pozbyć się zużytych partii podłogi.

Zazwyczaj na ten zabieg decydują się osoby, które zauważyły różnorodne przebarwienia oraz zarysowania na podłodze. Wówczas takie czynniki sprawiają, że należy szukać pomocy u firm, które w profesjonalny sposób zajmują się odnową.

Cyklinowanie podłóg – czy obejmuje tylko parkiet?

Cyklinowanie parkietu to nie jedyny wariant podłogi, który występuje w tej usłudze. Będą to również różnorodne drewna, które pokryte są warstwową lakieru, olejowania, ługowania lub bejcowania. Właściciele takich podłóg mogą również wziąć pod uwagę taką usługę.

Parkiet jest jednak najpopularniejszą formą podłogi, która ściera się przede wszystkim ze względu na zwiększoną eksploatację. Zazwyczaj jest on zlokalizowany w salonie lub na halach sportowych. Wówczas wymaga regularnego konserwowania.

Cyklinowanie podłóg – jak wygląda po usunięciu starej warstwy lakieru?

Cyklinowanie i lakierowanie parkietu zaraz po usunięciu wierzchniej warstwy podłogi polega przede wszystkim na wyszlifowaniu jej powierzchni. Następnie umieszcza się na niej nową warstwę lakieru, który nie tylko zabezpiecza, ale również impregnuje drewno.

To nie jest bardzo popularne ze względu na widoczne zmiany podłogi na lepsze. Jest ona wówczas błyszcząca oraz pozbawiona jakichkolwiek przetarć oraz rys. Wykonuje się ją za pośrednictwem specjalistycznych firm. Warto im zaufać ze względu na doświadczenie oraz mnogość różnorodnego sprzętu.

Źródło: https://osuszanietokarski.pl/

Leave a Reply