Jakie kleje powinny być w warsztacie każdego stolarza?

Dynamicznie działający zakład stolarski potrzebuje rozwiązań, które pozwalają oszczędzić czas i jednocześnie przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. Po jakie wyroby należy sięgnąć, żeby zadbać o sprawne i wydajne klejenie?

Kleje dla stolarzy

Produkcja mebli jest złożonym procesem. Zastosowanie maszyn, specjalnych materiałów i elektronarzędzi pozwala znacznie ułatwić taką pracę. Specjaliści, którym zależy na dostarczaniu utrzymaniu dobrego tempa pracy i wysokiej jakości, nieprzerwanie poszukują nowych sposobów na to, żeby ich praca była szybsza i przyjemniejsza. Ich wysiłki wspierają profesjonalne kleje kontaktowe, poliuretanowe i cyjanoakrylowe.

Kleje cyjanoakrylowe

Kleje poliuretanowe do drewna i kleje cyjanoakrylowe

Z klejem poliuretanowym będziemy gotowi do klejenia drewna oraz do innych materiałów drewnopochodnych. Solidne, nowoczesne produkty zapewniają doskonałe parametry techniczne, nawet w warunkach niskiej temperatury i dużej wilgoci. W wyposażeniu warsztatu warto będzie uwzględnić również kleje cyjanoakrylowe w żelu. Służą do zapewnienia trwałego łączenia między materiałami elastycznymi i porowatymi. W praktyce można zastosować je np. do klejenia MDF, drewna czy gumy.

Kleje kontaktowe w sprayu – dlaczego nie może ich zabraknąć w twoim warsztacie?

W pracy stolarza często liczy się precyzja i uniwersalność. To dlatego wymarzony produkt do klejenia powinien:

  • pozwalać na sprawne klejenie większych powierzchni;
  • sprawdzać się również w sytuacji, gdy wymagana jest szczególna precyzja;
  • nie sprawiać problemu, gdy pojawi się konieczność usunięcia preparatu (z pomocą specjalnych środków do czyszczenia szybko usuniemy resztki kleju).

Nowoczesne kleje kontaktowe, np. te, oferowane przez 4Technik spełniają te kryteria. Kleje takie jak SPRAY-KON i STA-PUT świetnie sprawdzą się do zastosowań meblarskich. Są niezastąpione np. przy klejeniu tkanin, korka, płyt z tworzyw sztucznych. Zakład stolarski, w którym znajduje się taki klej, jest więc przygotowany również do realizacji nietypowych zleceń.

 

Źródło: 4technik.pl

Leave a Reply