Jak często przeprowadzać serwis klimatyzacji?

Klimatyzacja pozwala nam zaznać ulgi nawet w upalne dni. To urządzenie może być jednak niebezpieczne, jeśli nie zadbamy o jego regularne oczyszczanie. Jednym z rozwiązań, które uchroni nas przed problemami jest odgrzybianie klimatyzacji.

Grzyby w klimatyzacji – jak wpływają na nasze zdrowie?

Przede wszystkim zarodniki pleśni negatywnie wpływają na jakość powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Szczególnie mocno odczują to alergicy, ale problem dotyczy również osób, które są zdrowe. Z czasem użytkownicy i użytkowniczki przestrzeni mogą skarżyć się na:

  1. podrażnienie oczu;
  2. ból gardła;
  3. podrażnienia na skórze.

Długotrwałe narażenie na działanie pleśni w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do rozwinięcia przewlekłych chorób układu oddechowego. Zdecydowanie nie należy więc zaniedbywać dbania o odgrzybianie klimatyzacji.

Serwis i odgrzybianie klimatyzacji w Opolu i Brzegu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracodawca musi zapewnić pracownikom bezpieczne warunki pracy. W tym celu należy właściwie konserwować urządzenia, w tym również klimatyzację. Serwis i odgrzybianie klimatyzacji należy przeprowadzać także w powierzchniach mieszkalnych.

Specjaliści podkreślają, że taką usługę należy zlecać przynajmniej dwa razy w roku. Eksperci podczas takiej wizyty dokładnie oczyszczą cały system – zarówno skraplaczem, jak i elementy znajdujące się wewnątrz. Odgrzybianie klimatyzacji można wykonywać metodą piankową, ozonową, lub metodą ultradźwiękową.

Serwis klimatyzacji w Brzegu i Opolu jest usługą kompleksową – oprócz odgrzybienia zostanie przeprowadzony także przegląd elementów elektrycznych, sprawdzenie obudowy oraz zweryfikowanie, czy układ chłodniczy jest szczelny. Specjaliści zadbają także o to, żeby klimatyzacja była napełniona czynnikiem chłodzącym oraz, jeśli to konieczne, przeprowadzą wszystkie wymagane naprawy.

Leave a Reply