Kurs montera rusztowań – jakie możliwości oferuje i czy warto go zrobić?

Uprawnienia montera rusztowań pozwalają nam realizować ten zawód zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w takim szkoleniu i czego dowiesz się podczas zajęć.

Kurs montera rusztowań – kilka słów o programie

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że placówka oferująca szkolenie monter rusztowań nie decyduje samodzielnie o programie. Wszystko musi być zaakceptowane przez odpowiedni organ. Przykładowo rozwiązania oferowane przez wiele firm zaakceptowane są przez Centrum Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki.

Kurs montera rusztowań obejmuje m.in. zagadnienia związane z

  • przepisami bhp oraz zasadami organizacji prac montażowych;
  • odpowiedzialnością za nieprzestrzeganie dyscypliny pracy;
  • kwestiami technicznymi, takimi jak rodzaj i budowa elementów wykorzystywanych do poszczególnych typów rusztowań;
  • kontrolą jakości przeprowadzonych prac montażowych.

Jak widać kurs na montera rusztowań to potężna dawka wiedzy, dzięki której zatroszczymy się o jakość wykonywanych zadań oraz o bezpieczeństwo własne oraz osób wokół.

Dowiedz się, dlaczego właściwie warto mieć uprawnienia montera rusztowań

Pozytywny wynik egzaminu i zyskanie uprawnień montażysty rusztowań oznacza, że będziemy mogli przeprowadzać montaż oraz demontaż różnorodnych rodzajów rusztowań. Bez realizacji takiego kursu i pozytywnego przejścia egzaminu nie będziemy mogli pracować w tym zawodzie. Uprawnienia montażysty rusztowań otwierają więc przed nami nowe możliwości zawodowe. Oprócz tego przygotowują nas od strony praktycznej do wykonywanej pracy, pozwalając czuć się pewniej podczas tych wymagających zadań, nierzadko przeprowadzanych w wymagających warunkach i na sporej wysokości.

Leave a Reply