Jak skutecznie niszczyć dokumenty firmowe?

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, powinien zadbać o to, aby poufne dane nie zostały ujawnione. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie informacji jest niszczenie dokumentów firmowych. Jakie są sposoby na niszczenie akt firmowych? Podpowiadamy o tym w artykule poniżej.

Dlaczego niszczenie dokumentacji jest tak ważne?

Jednym z najważniejszych celów niszczenia dokumentów firmowych jest zapewnienie ochrony. Wykonanie tej czynności ma być sposobem na zabezpieczenie informacji, które znajdują się w dokumentach. Najczęściej niszczeniu podlegają akty firmowe, które zawierają dane osobiste np. imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, numer karty płatniczej, numer rachunku bankowego oraz wiele innych.

Jak bezpiecznie i skutecznie niszczyć akty firmowe?

Niszczenie dokumentów firmowych może odbywać się na sposoby:

  • Za pomocą niszczarki
  • Ręcznie.

Niszczarka do papieru jest urządzeniem, które rozdrabnia kartkę na ścinki w formie podłużnych pasków lub konfetti w różnych rozmiarach. Pozbywając się dokumentów bez niszczarki, możesz to zrobić, tnąc papier nożyczkami na kawałki o różnych wielkościach oraz paląc je w piecu lub kominku, albo namoczyć w wodzie lub dodać dokumenty do kompostownika. Niszczenie akt firmowych ręcznie jest tak samo skuteczne, jak za pomocą niszczarki.

Czy niszczenie dokumentów jest zgodne z prawem i rodo?

Jeśli zależy Ci na tym, aby skuteczne niszczenie dokumentów było zgodne z przepisami oraz RODO, zdecyduj się na skorzystanie z usługi niszczenia dokumentów. Decydując się na ofertę firmy Destroy.pl, możesz mieć pewność, że niszczenie dokumentów firmowych będzie przeprowadzone prawidłowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oprócz niszczenia dokumentów odbiera także sprzęt elektro-techniczny, RTV oraz AGD, utylizuje wszelkie nośniki danych. Usługi niszczenia dokumentów dolnośląskie są przeprowadzane na terenie firmy oraz na miejscu u klienta.

Niszczenie danych powinien przeprowadzić każdy, komu zależy na tym, aby dane poufne były bezpieczne.

Leave a Reply