Wybieramy krzesła tapicerowane

Krzesła transparentne, lekkie i składane, z podłokietnikami, pokryte obiciem… Wybór jest ogromny i każdy z tych rodzajów mebli ma swoje liczne zalety. W najlepszym stopniu efekt elegancji kreują jednak krzesła tapicerowane. Co warto wiedzieć o tym produkcie?

Krzesła tapicerowane – nietypowy design kontra klasyka

Krzesła tapicerowane przeważnie prezentują się nieco masywniej niż standardowe proste drewniane rozwiązania. W niektórych przypadkach wyglądają tak okazale, że przywodzą skojarzenia z luksusowym fotelem. Takie meble są w stanie wytworzyć szczególny klimat w kawiarni. Są komfortowe i wygodne, co zachęca gości do dłuższych rozmów przy kawie czy do spędzenia czasu z książką.

Na stronie Meble Jeziorny, obok masywniejszych krzeseł tapicerowanych, znaleźć można również modele o bardziej subtelnej konstrukcji, Takie opcje mogą mieć:

  1. w całości tapicerowane oparcie i siedzisko;
  2. tapicerowane jedynie siedzisko;
  3. tapicerowane siedzisko oraz jedynie część oparcia.

Na estetykę mebla wpływa nie tylko tapicerowanie. W poszczególnych krzesłach projektanci postarali się uwzględnić np. nienaturalnie wydłużone oparcia, ażurowe elementy, łuki, nadające konstrukcji intrygującego kształty oraz pikowania (np. pikowania kryształkami).

 

Wybór tapicerki – jakie obicie krzesła tapicerowanego wybrać?

Z pomocą dobrze dobranej tapicerki możemy wykreować różnorodne efekty, m.in. ocieplić pomieszczenie i sprawić, że będzie prezentowało się bardziej przytulnie. Właściwie dobrany model oraz kolorystyka i faktura materiału obiciowego może sprawić też, że krzesło tapicerowane podkreśli surowość i elegancję miejsca. Firmy oferujące wysokiej jakości krzesła tapicerowane pracują nie tylko w oparciu o wzorniki, którymi dysponują. Wiele z nich proponuje również wykonanie obicia w kolorze odpowiadającym dostarczonej próbce.

Miękka komfortowa tkanina będzie zachęcała do skorzystania z krzesła. Współczesne rozwiązania wykonane zostały z materiału, który nie przykleja się do ciała w gorące dni. Z tapicerowań z tkanin korzysta się najczęściej, bo zapłacimy za nie mniej niż za tapicerki ze skóry, a różnorodna kolorystyka i faktura pozwala osiągać dowolne efekty. Jeszcze jakiś czas temu tapicerki ze skóry jednogłośnie wygrywały z tapicerkami z tkaniny pod względem łatwości w czyszczeniu. Rzeczywiście – pielęgnacja skóry jest dość bezproblemowa. Obecnie jednak stosuje się materiały, które również dość dobrze znoszą ewentualne zabrudzenia. Przydatnymi akcesoriami, pomagającymi zachowanie takich nawierzchni w czystości, są specjalne preparaty (np. w formie pianek). W efekcie krzesła tapicerowane tkaniną stały się bardzo atrakcyjną alternatywą dla droższych, skórzanych kuzynów.