Szafka nad pralkę – rozwiązanie idealne do małej łazienki

Odpowiednie umeblowanie niewielkiej łazienki potrafi być sporym wyzwaniem. Wymaga to dobrego planowania, poczucia przestrzeni oraz oczywiście wykorzystania właściwych mebli, które powstały z myślą o małych pomieszczeniach. Idealnym przykładem takiego mebla może być szafka nad pralkę.

Czemu jest to idealne rozwiązanie do małej łazienki?

Rozwiązanie takie jak szafka do łazienki na pralkę to nowoczesny sposób na umeblowanie małych łazienek. Takie pomieszczenia to niestety codzienność w naszym kraju. W szczególności w blokach z wielkiej płyty, a następnie w wieżowcach i blokach, które były budowane na ich kształt łazienki, praktycznie zawsze są niewielkie, co oznacza, że ich dobre umeblowanie wymaga świetnego planowania.

Większość osób nie wyobraża sobie łazienki bez pralki. Ta jednak zajmuje sporo przestrzeni i może ograniczać możliwość wykorzystania wolnego miejsca nad nią. Rozwiązaniem będzie postawienie na pralkę, którą otwieramy z boku, a także dobranie do niej mebla, którym jest szafka łazienkowa nad pralkę.

Szafki łazienkowe nad pralką to nowoczesne meble, które mają na celu umożliwienie maksymalnego wykorzystania przestrzeni w tych niewielkich pomieszczeniach. Dzięki nim będziemy w stanie zagospodarować przestrzeń, która jest dostępna nad pralką, a zazwyczaj jest marnowana, co negatywnie wpływa na funkcjonalność małej łazienki.

Do czego może przydać nam się szafka łazienkowa na pralkę?

W kwestii szafek łazienkowych nad pralkę możliwości jest naprawdę dużo. Wielu producentów posiada ich zróżnicowaną ofertę, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać szafkę do swoich potrzeb. Naprawdę ciekawą propozycje stanowią na przykład szafki, które zabudowują pralkę i zawierają w sobie kosz na pranie. W ten sposób możemy mieć w łazience zarówno pralkę, jak i kosz, w którym zbierane będą ubrania nadające się do prania i jednocześnie wykorzystać przestrzeń nad nimi.

W takiej szafce, która została umieszczona nad pralką, możemy tak naprawdę przechowywać to, co nam się tylko podoba. Niektórzy wykorzystają ją jako świetne miejsce do trzymania wszystkich ręczników używanych podczas mycia się, a w innych łazienkach taka szafka posłuży jako magazyn wszystkich potrzebnych środków chemicznych stosowanych do prania.

Co jeszcze może pomóc nam w zagospodarowaniu małej łazienki?

Szafka nad pralkę to nie jedyny mebel, który znacząco pomaga w urządzeniu niewielkiej łazienki. Dobrze sprawdzi się też szafka służąca do zabudowania umywalki. Tam również można trzymać potrzebne środki czystości i znacznie więcej rzeczy, które normalnie leżałyby luzem pod umywalką, w ten sposób tworząc dość nieestetyczny efekt.

Świetnie sprawdzają się też szafki wiszące, które posiadają na sobie lustro. W ten sposób nie rezygnujemy z posiadania lustra w łazience, które jest tam niezwykle potrzebne, ale też jednocześnie możemy mieć dobre miejsce do trzymania swojej kosmetyczki ze wszystkimi przedmiotami, których używamy do dbania o higienę oraz dobry wygląd.

Leave a Reply