Terapia psychologiczna dla dzieci – kiedy warto z niej skorzystać?

Myślisz, że zawsze jesteś w stanie samodzielnie rozpoznać, że z dzieckiem dzieje się coś złego i zaproponować skuteczne rozwiązanie problemu? W wielu sytuacjach sprawa jest bardziej skomplikowana. Przekonaj się, jak zadbać o zdrowie psychiczne swojego dziecka.

Terapia psychologiczna dla dzieci w Warszawie – co powinno skłonić nas do wizyty u specjalisty?

Niektórzy rodzice wychodzą z założenia, że samodzielnie powinni rozwiązywać wszystkie problemy z dzieckiem, a zwrócenie się po zewnętrzną pomoc to dowód na pewnego rodzaju prywatną porażkę. To błąd. Najlepszą decyzją, jaką może podjąć troskliwy rodzic, gdy coś niepokojącego dzieje się z zachowaniem dziecka, jest skonsultowanie się z psychologiem. Motywacją do odbycia takiej wizyty mogą być np.

  1. różnorodne problemy wychowawcze;
  2. trudności w nauce;
  3. trudności z utrzymaniem pozytywnego kontaktu z rówieśnikami.

Kiedy jeszcze do terapeuty?

Przeważnie to właśnie na wcześniej wspomnianych polach rodzic najszybciej dostrzega zmiany, Nie zapominajmy jednak, że terapia psychologiczna dla dzieci w Warszawie może być przydatna także wtedy, gdy pojawiły się jakieś zewnętrzne zmiany. Nawet jeśli zachowanie dziecka nie zmieniło się widocznie, warto podjąć wysiłek i to sprawdzić. Choroba czy śmierć w rodzinie, pojawienie się nowego rodzeństwa, rozwód rodziców, zmiana szkoły, zmiana miejsca zachowania – w życiu dziecka może być wiele stresujących sytuacji. Każda z nich kształtuje myślenie dziecka, może powodować konkretne lęki i problemy, które uwidocznią się dopiero w przyszłości. Terapia psychologiczna dla dzieci w Warszawie nie jest więc tylko dla młodych osób, których zachowanie już uwidacznia jakieś trudności. To rozwiązanie jest przydatne także w sytuacji, gdy chcemy owym problemom zapobiec.

Leave a Reply