Jak wypożyczyć jacht w Chorwacji?

Chorwacja ma do zaoferowania idealne warunki na żeglarskie wakacje. Lazurowa woda, sporo słońca oraz fascynująca linia brzegowa sprawiają, iż można się bez reszty zakochać w takim klimacie. Możemy pływać na żaglach od wysepki do wysepki, cumować w prześlicznych chorwackich miasteczkach, spacerować uliczkami średniowiecznymi i podziwiać widoki. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na czarter katamaranu, czy wynajem jachtu – Chorwacja na pewno nas nie rozczaruje. Jest to wręcz idealny kierunek na zwiedzanie z perspektywy wody.

Czarter jachtu Chorwacja – wymagania

Aby możliwe było wynajęcie jachtu w Chorwacji, trzeba mieć przynajmniej patent Jachtowego Sternika Morskiego, jak i świadectwo radiooperatora – certyfikat międzynarodowy będący uprawnieniem do obsługiwania urządzeń radiowych. Tych dokumentów zażąda od nas wypożyczalnia jachtów. Chorwacja może być także przez nas zwiedzana na jachcie, jeśli skorzystamy z jednodniowych kursów zakończonych egzaminem na patent radiooperatora organizowanych przez cały rok w większych miastach w Polsce, zwykle w weekendy.

Inne rozwiązanie to wzięcie udziału w odpowiednim szkoleniu już w Chorwacji, które zakończone będzie egzaminem na stopień chorwacki Voditelj Brodice. Taki stopień jest uprawnieniem do prowadzenia jachtów motorowych oraz żaglowych na wodach chorwackich, jak i do obsługiwania radia UKF, a więc jest wystarczający celem wynajęcia jachtu. W przypadku niektórych armatorów wymagane jest okazanie kopii dokumentów żeglarskich, jeszcze przed rozpoczęciem czarteru. Można je wówczas wcześniej wysłać.

Jacht Chorwacja – wynajem bez patentu

Chcemy wyruszyć na wody chorwackie, ale nie posiadamy licencji żeglarskiej? A może najzwyczajniej chcemy cieszyć się podróżowaniem w zupełnym odprężeniu? Wystarczy wówczas wynająć łódź wraz ze sternikiem w Chorwacji i powierzyć się przewodnictwu doświadczonego już kapitana. Poprowadzi on nas w zupełnym spokoju po najpiękniejszych spośród tras w okolicy, uwalniając od wszelakich myśli mających związek z manewrami czy nawigowaniem.

Wynajem jachtów Chorwacja – ile kosztuje?

Ceny czarteru jachtów w Chorwacji mogą się różnić zależnie od rodzaju oraz modelu danej łodzi, daty rejsu czy ilości uczestników. Na koszt wpływ mają także usługi dodatkowe, które ma w ofercie czarter. Chorwacja ma w swojej ofercie zatem:

  • czarter żaglówki w cenie od 320 złotych za dzień. Należy mieć tu na względzie, iż w szczycie sezonu właściciele przyjmują przede wszystkim prośby o co najmniej tygodniowy wynajem,
  • czarter łodzi motorowej w cenie od 350 złotych za dzień, do podziału pomiędzy osoby na pokładzie, z wyłączeniem kosztów sternika,
  • czarter katamaranu w cenie od 850 złotych za dzień, nie licząc przy tym kosztów wyżywienia, paliwa czy kapitana,
  • czarter pontonu RIB, który jest najczęściej wybieraną opcją przez osoby nieposiadające licencji na łódź albo po prostu szukające oryginalnego rozwiązania na wolny weekend. Ceny zaczynają się już od 230 złotych za jeden dzień.

Źródło: Polish Charter Agency

Leave a Reply