Olej silnikowy CC 30 – właściwości, zastosowanie, przeznaczenie

Skuteczny olej silnikowy działa w chwilę po jego użyciu. Przedłuża eksploatację maszyny i zapewnia bezpieczeństwo poszczególnym ruchomym elementom. Zapoznaj się z właściwościami wariantu CC 30.

olej silnikowy cc 30

Jak działa olej silnikowy?

Z dobrym olejem silnikowym możemy zminimalizować tarcie, jakie ma miejsce podczas działania poszczególnych ruchomych elementów silnika. To podstawowa funkcja takich produktów. W praktyce oznacza to, że części silnikowe nie stykają się bezpośrednio ze sobą, bo znajduje się między nimi warstwa oleju. W profesjonalnej nomenklaturze spotkamy się z określeniem filtr olejowy.

Lepkość oleju silnikowego

Aby olej silnikowy dobrze spełniał swoją funkcję, musi wyróżniać się odpowiednią lepkością. Tylko wtedy możemy mówić o optymalnym smarowaniu. Ale co to właściwie oznacza? Produkty tego typu zostały opracowane w taki sposób, by podczas wolnej pracy poszczególnych elementów olej wyróżniał się dużą lepkością. Z takim stanem mamy do czynienia np. gdy uruchamiamy auto. Z czasem samochód rozpędza się, a podczas poruszania się z większą prędkością lepkość oleju powinna się zmniejszać.

Wcześniej wspomniana zasada wydaje się dość czytelna i intuicyjna. Istnieje tu jednak jeden szkopuł. Mowa o ewentualnych stratach energii. Na szczęście nowocześni producenci wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych kierowców, poszukujących olejów energooszczędnych. Takie rozwiązania, idealne do jazdy na niskich i wysokich prędkościach oferuje m.in. Qarmax. W ofercie firmy znajdziemy m.in. olej CC 30.

Zadbaj o swój silnik, czyli jak olej CC-30 wpłynie na Twoją maszynę?

Na początku warto skupić się na składzie. Warto poszukiwać olejów silnikowych, produkowanych na bazie głęboko rafinowanych olejów mineralnych. Ich połączenie w najlepszym stopniu chroni maszynę przed przegrzaniem, zapobiegając tym samym ewentualnym uszkodzeniom. Oprócz tego wysokojakościowy produkt zapewnia ochronę przed:

  • przedwczesnym zużyciem elementów;
  • wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych;
  • niszczycielskim działaniem korozji.

Należy pamiętać, że podczas stosowania oleju silnikowego musimy przestrzegać konkretnych zasad bezpieczeństwa i nie dopuścić do kontaktu preparatu ze skórą lub z oczami. Najlepiej będzie zapoznać się na początku z informacjami od producenta.

Gdzie stosuje się olej silnikowy CC-30?

Dobór właściwego oleju silnikowego to całkowita podstawa, szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu naszej maszyny w dobrym stanie. Przed zakupem konkretnego rozwiązania dobrze jest sprawdzić, do jakich zastosowań przeznaczony jest konkretny olej silnikowy. Wariant CC-30 jest stworzony do silników wysokoprężnych o dużych wymaganiach. W rezultacie więc produkt sprawdzi się nie tylko w samochodach osobowych, ale też w samochodach ciężarowych, autobusach oraz maszynach stosowanych w rolnictwie.

 

Leave a Reply