Monitoring wizyjny – jaki obszar musi obejmować?

Na każdym kroku słychać o włamaniach, kradzieżach i uszkodzeniach mienia. Aby ograniczyć to ryzyko i ochronić swoją własność przed niepożądanymi wydarzeniami, warto zainwestować w dobry monitoring wizyjny. Kamery monitoringu zwiększą bezpieczeństwo, skutecznie odstraszając potencjalnych rabusiów. W przypadku, kiedy jednak coś z monitorowanego obszaru zginie – z łatwością można zidentyfikować włamywacza lub złodzieja.

Monitoring – bezpieczeństwo domu i podwórza

Posesje prywatne to łakomy kąsek dla osób postronnych. W zabezpieczeniu własności prywatnej pomoże monitoring. Aby mieć pewność, że kamery monitoringu będą prawidłowo zamontowane, warto zgłosić się do specjalistycznej firmy zajmującej się systemami zabezpieczeń.

Skomplikowane podłączenie kamer, rejestratorów i zasilaczy oraz podpięcie całości do sieci najlepiej zostawić profesjonalistom, którzy sprawnie zamontują monitoring i nauczą właścicieli obsługi urządzeń.

Kamery monitoringu powinny być zainstalowane w taki sposób, aby obejmowały jak najszersze i najdokładniejsze obszary potencjalnego zdarzenia. W prywatnych nieruchomościach monitoring powinien być ustawiony z widokiem na:

  • wszystkie wejścia do domu i garażu,
  • wjazd na posesję,
  • ogród, ewentualnie plac zabaw,
  • szopy, budynki gospodarcze,
  • najbliższą okolicę poza posesją.

Kamery przemysłowe lekarstwem na włamania w miejscach publicznych

Sklepy, szkoły, galerie handlowe, magazyny i wiele innych miejsc publicznych lub firm wymaga stałego nadzoru. W tym z pewnością pomogą kamery monitoringu, które na bieżąco rejestrują najbliższe otoczenie, pomagając w ten sposób ochronić teren przed niepożądanymi zdarzeniami.

Prawidłowo rozlokowane kamery przemysłowe dają pełny obraz otoczenia, rejestrując na bieżąco nagrania. Im bardziej rozbudowany system, tym monitoring jest bardziej skuteczny.

Skuteczność monitoringu zapewnia regularny serwis kamer

Aby skutecznie rejestrować obrazy z każdego dnia i mieć pewność, że nagranie będzie wyraźne, warto zadbać o systematyczny serwis kamer. Najsprawniej i najskuteczniej zadba o to specjalistyczna firma CDJ – Systemy Zabezpieczeń Mienia. Dzięki ich usługom można mieć pewność, że zainstalowany monitoring spełni swoją funkcję na 100%.

Leave a Reply