Liczarki do banknotów – warianty obsługi
Jednym z kryteriów pozwalającym wyróżnić różnorodne typy niszczarek jest rodzaj panelu. Przeważnie spotkamy się z przyciskami oznaczonymi w intuicyjny sposób. To sprawdzony sposób, bo pozwala szybko zapoznać się z działaniem urządzenia i przystąpić do pracy z nim. Przykładem takiego rozwiązania jest liczarka banknotów GLOVER GC-150 VC lub liczarka do banknotów GLOVER GC-10 UV/LCD. Drugim rodzajem są urządzenia wyposażone w ekran dotykowy. W niektórych modelach spotkamy się z dwoma rozwiązaniami – ekranem LCD oraz z możliwością obsługi liczarki z pomocą fizycznych klawiszy.
Liczarki banknotów – stacjonarne i przenośne
Pierwszy typ wyróżnia się większymi rozmiarami i przeznaczony jest do użytku stacjonarnego. Większość podmiotów decyduje się właśnie na taki wariant, bo taka liczarka do banknotów jest przydatna podczas każdego dnia pracy placówki. Producenci oferują także liczarki do banknotów przenośne. Są znacznie mniejsze, ale musimy liczyć się z tym, że często są mniej wydajne niż większe warianty, chociaż tutaj wiele zależy od konkretnego modelu. Takie urządzenia są lekkie, poręczne i bez trudu zmieszczą się do plecaka lub teczki. Znajdują szerokie zastosowanie u osób, których praca wiąże się z dużą mobilnością i koniecznością realizowania obowiązków służbowych w różnych lokalizacjach.
Sortery do bilonu
Potrzeba zliczania nie dotyczy jedynie banknotów. W wielu miejscach potrzebne jest urządzenie, które sprawnie przeprowadzi zliczanie bilonu. Fachowe opcje nie tylko zliczają jego wartość, ale też sortują bilon. Podobnie jak w przypadku liczarek banknotów, urządzenie jest wyposażone w ekran, na którym możemy obserwować:
- ilość monet
- wartość monet.
Przykładem sortera do bilonu jest model GLOVER CS-500, który znajdziemy na stronie imatrix.pl. Na stronie znajdziemy też wiele innych urządzeń.
Jakie inne urządzenia znajdziemy na rynku?
Niektóre opcje przeznaczone są do jednego konkretnego działania. Tak jest właśnie z testerami banknotów oraz liczarkami nominałowymi. Do pierwszego typu urządzeń zaliczają się nie tylko opcje weryfikujące prawdziwość banknotów. Można stosować je właściwie do sprawdzania każdej dokumentacji posiadające znaki, które dojrzeć można tylko po zastosowaniu światła UV. Z kolei nominałowa liczarka do banknotów specjalizuje się konkretne w tym zadaniu i doskonale poradzi sobie nie tylko z PLN ale też z EUR, USD, CHF, GPB. Działa sprawnie, efektywnie, oszczędza czas i skutecznie chroni nas przed ewentualnymi pomyłkami i związanymi z nimi konsekwencjami.
Profesjonalne liczarki do banknotów – który typ wybrać?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy dokładnie przeanalizować potrzeby placówki, którą prowadzimy. Każda firma jest inna, co oznacza, że może oczekiwać nieco innych funkcjonalności urządzenia. Na szczęście profesjonalne miejsca dbają o to, by ich oferta była w pełni przejrzysta, pozwalała zapoznać się ze wszystkimi cechami produktu. Komplet informacji tego typu pozwoli nam wybrać optymalne rozwiązanie, które zostanie w naszej firmie na dłużej. Zakup liczarki banknotów w profesjonalnym miejscu ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Firmy i podmioty indywidualne, wybierające współpracę z takimi specjalistami, mogą liczyć na fachową pomoc. Eksperci dokładnie wyjaśnią nam wtedy, czym wyróżnia się każdy z model, dokładnie przedstawią ich charakterystykę i z przyjemnością odpowiedzą na nasze pytania.