Wybieramy karmę dla szczeniaka – jak będzie najzdrowsza

Każdy odpowiedzialny właściciel zwierzaka chce zapewnić mu wszystko to, co niezbędne do jego prawidłowego wzrostu. Regularne kontrole u weterynarza, odpowiednia ilość ruchu – to wszystko jest oczywiście ważne. Trudno jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że zdecydowanie najważniejszą sprawą jest żywienie. Dziś sprawdzamy, jakie karmy dla szczeniąt aktualnie cieszą się największą popularnością.

Karma dla szczeniąt – dlaczego tak wielu właścicieli zwierzaków decyduje się odejść od zboża?

Opiekunowie, którym mocno zależy na zdrowiu swoich psich podopiecznych chętnie poznają zasady żywienia zwierzaka i chcą opierać się na nich podczas konstruowania diety dla przyjaciela. Nie trzeba robić bardzo zaawansowanego researchu, żeby przekonać się, że wypełniona zbożami karma dla szczeniaków nie jest najlepszym wariantem. Takie produkty są ubogie, jeśli chodzi o zawartość aminokwasów, a tych zwierzak bardzo potrzebuje, zwłaszcza w okresie wzmożonego wzrostu. Trudno więc się dziwić, że coraz częściej wybór właścicieli psów pada na inne rozwiązania, a mianowicie na bezzbożowe karmy dla szczeniaków.

Sucha karma dla szczeniąt – czy warto wykluczyć zboża z diety czworonożnego przyjaciela?

Specjaliści podkreślają, że taka decyzja jest całkowicie uzasadniona. Bezzbożowa sucha karma dla szczeniąt posiada dużo więcej cennych składników odżywczych i analitycznych niż jej wypełniony zbożami odpowiednik. O jakich składnikach dokładnie mowa? Dobrze zbilansowane bezzbożowe karmy dla zwierząt (m.in. te, które oferuje sklep z karmami dla psów CrazyBoy) zawierają:

  1. białko, tłuszcz i włókno surowe;
  2. cenne aminokwasy;
  3. fosfor i wapń;
  4. kwasy omega -6 i omega-3.

Czy bezzbożowa karma dla szczeniąt uszczęśliwi twojego pupila?

Psom trudno jest trawić zboża, co w niektórych przypadkach skutkuje problemami w postaci nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu trawiennego. Takie suche karmy dla szczeniąt zapewniają więc lepsze samopoczucie zwierzakom. Oprócz tego bezzbożowa karma dla szczeniąt podbije kubki smakowe twojego pupila. Który pies nie doceni bowiem takich smakowitych kąsków, jak kaczka, indyk czy łosoś?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z karmami dla psów crazyboy.pl

Leave a Reply