Odprawa celna a transport lotniczy.

Jeśli chcemy, aby nasze przedsiębiorstwo było właściwie reprezentowane, a Urząd Celny zezwolił nam na zaplanowane działania, nawiążmy współpracę ze sprawdzoną agencją celną. Bywa, że takie firmy, oprócz formalności związanych z odprawą celną, zajmują się także spedycją, magazynowaniem i przeładunkiem. Z rzetelnymi specjalistami przyspieszymy cały proces. Profesjonalne doradztwo pozwoli nam także skorzystać z uproszczonych procedur odprawy celnej.

Odprawy celne w transporcie lotniczym w Warszawie

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w spedycji dbają o każdy etap procesu przewozu. Organizują zatem dowóz ładunku na lotnisko oraz nadzorują odprawę celną w miejscu nadania. Firma spedycyjna organizuje także transfer ładunku na lotnisko docelowe. Następnie przeprowadzany jest wyładunek.

Odprawa celna w kraju to działania, w ramach których realizuje się takie formalności, jak np.:

  • przedstawienie właściwej dokumentacji i ich weryfikacja;
  • uiszczenie opłat.

Agencja celna troszczy się m.in. o to, aby właściwie przeprowadzić zgłoszenie celne towaru importowanego lub eksportowanego. Można ją uznać za swoistego pośrednika, który dba o relacje przedsiębiorca – Urząd Celny.

Jak agencja celna z Warszawy może nam pomóc w całym procesie?

Profesjonalna agencja celna z Warszawy dba o to, żeby odprawy celne w transporcie lotniczym przebiegały bez zarzutu i zgodnie z obecnymi przepisami. Znajomość regulacji prawnych pozwala wystarczająco wcześnie skompletować wymaganą dokumentację. Taka pomoc obejmuje także szeroko pojmowane doradztwo. W efekcie zyskujemy pewność, że nasze interesy są odpowiednio zabezpieczone. Na kompleksowe, profesjonalne wsparcie możemy liczyć m.in. ze strony Sadmax – agencja celna zlokalizowana jest niedaleko Lotniska Okęcie. Firma zajmuje się także legalizacją świadectw A.TR, EUR.1, legalizacją świadectw pochodzenia oraz przygotowaniem i składaniem deklaracji statystycznej Intrastat.

Leave a Reply