Defibrylator AED – niezbędne wyposażenie w Twojej firmie

Chociaż przepisy nie wymagają od pracodawcy zaopatrzenia zakładu pracy w defibrylator, warto zainwestować w takie wyposażenie. Czy defibrylator przyda się tylko w miejscach, w których mamy do czynienia z podwyższonym ryzykiem wypadków?

Defibrylator w miejscu pracy

Niektóre zawody wiążą się z pracą w środowisku, które może zwiększyć szanse na to, że dojdzie do niebezpiecznego wypadku. Defibrylator przydaje się jednak również w miejscach, które uznawane są za bardzo bezpieczne. Nieszczęśliwe wypadki mogą przecież zdarzyć się wszędzie. Ale inwestycja w defibrylator to nie tylko sposób na zadbanie o swoich pracowników. Takie posunięcie jest również korzystne ze względów wizerunkowych.

Defibrylator

Jakie defibrylatory znajdują się w ofercie hurtowni i sklepów BHP?

Nowoczesne defibrylatory, oferowane przez profesjonalne firmy, takie jak np. hurtownia i sklep BHP KAMS, to solidne, przetestowane urządzenia, które spełniają wszystkie wymagane normy. Co ważne, defibrylatory są łatwe w użyciu. W niektórych zestawach, oprócz elektrod przeznaczonych dla dorosłych, możemy znaleźć również elektrody pediatryczne. Do udogodnień, stosowanych w defibrylatorach, można zaliczyć:

  • opcję dostosowania głośności komunikatów do dźwięków z otoczenia;
  • opcję przechowywania i nagrywania danych;
  • system kontroli ucisków klatki piersiowej;
  • brak konieczności wykonywania okresowych przeglądów (urządzenia dokonują autotestów sprawności);

Co może uwzględniać zestaw?

Czasem producenci do defibrylatora dołączają również inne rozwiązania. Dość często spotkamy się z dodatkiem w postaci torby transportowej. Przydatną opcją może być wybór zestawu, obejmującego apteczkę pierwszej pomocy, komplet baterii oraz dodatkowe elektrody (np. opcjonalne elektrody pediatryczne).

Zakup defibrylatora do zakładu pracy to nie wszystko. Warto poświęcić czas na zapoznanie pracowników z jego działaniem. Wszystko po to, aby w razie zagrożenia życia i wstrzymania krążenia, osoby znajdujące się w pobliżu, nie wahały się przed użyciem urządzenia.

Źródło: bhp.kqs.pl

Leave a Reply