Mini przewodnik po implantach stomatologicznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Dlaczego lepiej nie ignorować braków w uzębieniu? Wielu osobom wydaje się, że chodzi tylko o wygląd uśmiechu. W rzeczywistości chodzi jednak o coś więcej. Przekonaj się, co dadzą ci implanty stomatologiczne. Z tego artykułu dowiesz się też nieco o wariantach popularnych implantów oraz o efektach, jakie możesz dzięki nim osiągnąć.

Implanty zęba w Warszawie – dlaczego należy zlikwidować braki w uzębieniu?

Estetyczny uśmiech kojarzy się z kompletnym uzębieniem. Gdy pojawia się taki ubytek, przeważnie tracimy pewność siebie. Wiele osób unika uśmiechania się, w obawie o to, że owy brak zostanie uznany za defekt. Może dlatego przeważnie o takim rozwiązaniu jak implanty zębowe w Warszawie mówi się w kontekście naprawy estetyki uśmiechu. W rzeczywistości sprawa jest jednak dużo bardziej skomplikowana. Braki w uzębieniu pociągają za sobą znacznie poważniejsze konsekwencje, niż te natury estetycznej.

Co więc się stanie, jeśli nie zdecydujemy się na implanty stomatologiczne? Z czasem odczujemy nieprzyjemne konsekwencje w obrębie całej jamy ustnej. Może dojść do zaniku kości. Czasem pojawiają się też widoczne zmiany w wyglądzie twarzy. Wiemy już więc, że na implanty zębów zdecydowanie warto postawić. Ale jakie wybrać?

Implanty stomatologiczne w Warszawie – jakie rodzaje są dostępne?

  • implant cyrkonowy – nowoczesność i nienaganna estetyka

To stosunkowo nowe rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Implanty zębów cyrkonowe zwane są również ceramicznymi. Wyróżniają się szczególnie wysoką estetyką. Ich kolor do złudzenia przypomina kolor zębów, co przekłada się na wysoki komfort psychiczny pacjentów. Z takim rozwiązaniem nie musimy martwić się o to, że dojdzie do jakichkolwiek reakcji z substancjami kwaśnymi czy z innymi materiałami, których używa się w leczeniu stomatologicznym. To bardzo bezpieczne i uniwersalne, bo nie uczulają.

  • implant tytanowy – dobrze znana wytrzymałość

Implanty tego typu dostępne są od dawna. Pierwszy raz zastosowano je w latach 60. Na uwagę zdecydowanie zasługuje ich wytrzymałość. Bywa jednak, że tytanowe implanty zębów uczulają. Jeśli rozważamy taki wariant, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że z czasem mogą pojawić się pewne mankamenty natury estetycznej. Z czasem, gdy linia dziąseł nieco się obniży, uwidoczniona może zostać część w kolorze srebrnoszarym.

Które implanty zęba wybrać?

Taką decyzję należy dobrze przemyśleć i zebrać komplet informacji o każdym z dostępnych rozwiązań. Wiele zależy od zasobności naszego portfela, stanu zdrowia oraz od indywidualnych preferencji. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, skonsultujmy się z ekspertami, którzy po zapoznaniu się z naszą sytuacją, zbadaniu i wysłuchaniu naszych oczekiwań, doradzą nam najlepsze rozwiązanie.

Leave a Reply