Czy krzesła hokery sprawdzą się w każdej kuchni?

Moda na krzesła hokery pojawiła się wraz z trendem na wnętrza typu open space. Oddzielona od salonu lub jadalni kuchnia została wtedy wyposażona w wyspę, przy której nie sprawdzają się zwykłe krzesła. Ustawiając hokery kuchenne przy ladzie, tworzymy natomiast miejsce idealne do spożywania posiłków. Jednak czy hokery sprawdzą się w każdej kuchni?

Krzesła hokery – czym się charakteryzują?

Hokery to krzesła barowe – to w barach pojawiły się na początku, ponieważ wymagała tego wysokość ich blatu. Hokery mają zatem wysoki stelaż i siedzisko, bardzo często z regulowaną wysokością. Z reguły krzesła hokery kojarzą się więc z nowoczesnym wyposażeniem wnętrza. Wraz ze wzrostem popularności kuchennych wysp, wzrosła jednak również popularność krzeseł barowych, które idealnie do nich pasują. Większe zainteresowanie sprawiło, że na rynku pojawiło się także proporcjonalnie więcej różnych modelów hokerów barowych. Dzisiaj hokery kuchenne dostępne są więc w praktycznie każdym stylu aranżacyjnym.

Jak dobrać hokery do kuchni?

Poszukując szerokiego wyboru hokerów kuchennych do swojej kuchni, warto zapoznać się z ofertą sklepu HAGEA, w której znajdziemy krzesła barowe w stylu:

  • nowoczesnym,
  • industrialnym,
  • klasycznym,
  • glamour i nie tylko.

Hokery barowe dostępne w asortymencie producenta produkowane są z różnych materiałów: z drewna, tworzyw sztucznych i metalu. Część kolekcji to barowe krzesła tapicerowane, obite skórą lub tkaniną. Takie modele prezentują się znacznie przytulniej niż krzesła z siedziskiem twardym. Są także wygodniejsze podczas użytkowania. Drewniane hokery do kuchni sprawdzą się w aranżacji klasycznej, tradycyjnej, prowansalskiej, a niekiedy również nowoczesnej. Tymczasem modele z fotelowym siedziskiem pokrytym tapicerką będą idealne dla pomieszczeń w stylu glamour. Hokery do kuchni łączące ciepłe drewno i surową stal malowaną na czarno dedykowane są natomiast wnętrzom loftowym.

Jak widać, hokery barowe nie są zarezerwowane jedynie dla nowoczesnych, surowych wnętrz. Bez trudu znajdziemy bowiem modele eleganckie, czy wręcz luksusowe, z którymi urządzimy stylowo każdą kuchnię.

Leave a Reply