Zmywacze i rozpuszczalniki – profesjonalne podejście do klejenia

Zmywacze i rozpuszczalniki – profesjonalne podejście do klejenia

Fachowe klejenie obejmuje nie tylko wybór skutecznego preparatu. Nawet klej od sprawdzonego producenta nie zapewni nam pewnego wiązania, jeśli nie zatroszczymy się o właściwe oczyszczenie nawierzchni. Do odtłuszczania laminatów, powierzchni akrylowych, przedmiotów ze stali, z PCV, ABS itp. stosuje się specjalne czyściki, zmywacze i rozpuszczalniki.

 

Co wyróżnia nowoczesne zmywacze i rozpuszczalniki?

  • niedrażniący zapach

Praca z chemikaliami często wiąże się z koniecznością wdychania szkodliwych substancji. Rozpuszczalniki i zmywacze przeważnie nie zagrażają drogom oddechowym. Nadal jednak wiele takich produktów ma nieprzyjemny zapach. W efekcie używanie takich środków nie należy do ulubionych czynności. Producenci nowoczesnych preparatów starają się rozwiązać ten problem, oferując produkty o m.in. cytrusowym lub jabłkowym zapachu. Oczywiście użytkownicy i użytkowniczki, którym nie przeszkadza „tradycyjna” nuta zapachowa zmywaczy i rozpuszczalników, mogą wybierać również z klasycznych wariantów.

 

  • wygodne użycie

W dobrze zaopatrzonych sklepach, takich jak np. 4Technik, klienci i klientki znajdą m.in. zmywacze z atomizerem. To proste rozwiązanie sprawia, że mamy kontrolę nad tym, ile produktu zużywamy. W efekcie aplikacja staje się banalnie prosta, a przy okazji nie musimy zużywać więcej środka, niż tego rzeczywiście potrzebujemy.

 

  • uniwersalność

Wiele produktów można używać do różnych zastosowań. Przykładem takiego uniwersalnego środka jest SPRAY-KON R505. Z jego pomocą usuniemy olej, tłuszcz, kleje, tusz, smołę. Preparat ułatwi też usuwanie naklejek. Jest bezpieczny dla wielu nawierzchni, dlatego nierzadko stosuje się go również do czyszczenia narzędzi i osprzętu.

 

  • ekologia

W swoich zakupach wiele i wielu z nas uwzględnia kwestie ekologiczne. Często nie da się jednak kupić opcji, która jest całkowicie neutralna dla środowiska naturalnego. To, co jednak możemy i powinniśmy robić, to wybór wariantów, które, chociaż w pewnym stopniu, powstały z myślą o ochronie przyrody. Tego typu produkty można znaleźć również wśród nowoczesnych rozpuszczalników i zmywaczy. Część z nich ulega biodegradacji. Oprócz tego warto poszukiwać rozwiązań, które w składzie nie mają chloru oraz składników, niszczących warstwę ozonową.

przykładowy zmywacz

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przy wyborze odpowiedniego środka, zawsze powinniśmy i powinnyśmy zwracać uwagę na to, do jakiej nawierzchni przeznaczony jest dany preparat. Część z nich można zastosować do usuwania świeżego silikonu i żywicy. Inne są natomiast niezastąpione przy usuwaniu pozostałości klejów typu hot-melt czy śladów po ołówkach/markerach. W razie wątpliwości, dobrze będzie skorzystać z doradztwa profesjonalnych sprzedawców.

 

Tekst sponsorowany: 4technik.pl

Leave a Reply