Miejskie Hulajnogi Elektryczne – alternatywa dla komunikacji publicznej

Mogłoby się nam wydawać, iż bez względu na to, czym się poruszamy, odległość z jednego punktu do drugiego, za każdym razem będzie identyczna. W tym wypadku teoria nierzadko jednak nie pokrywa się wcale z praktyką. Z pewnością mieliśmy sytuację, kiedy chcieliśmy gdzieś pojechać, sprawdziliśmy rozkład tramwaju albo autobusu i szybko się okazało, że podróż będzie długo trwała z uwagi na okrężną trasę. Raczej nie można w tej sytuacji poprosić kierowcy, aby pojechał skrótem. Świetną alternatywą mogą być wówczas hulajnogi elektryczne miejskie.

Elektryczne hulajnogi miejskie pozwalają na skrócenie trasy 

Korzystając z miejskich środków komunikacji, musimy niestety się dostosować i przejechać wszystkie przystanki, aż uda się nam dotrzeć do zamierzonego celu. Osoby posiadające własne miejskie hulajnogi elektryczne, takie jak te dostępne na stronie: https://sklep.shiftseven.pl/ mogą jednak poruszać się, którędy chcą. Są w stanie dobrać drogę w taki sposób, aby dystans był możliwie najkrótszy.

Hulajnogi elektryczne pozwolą też poruszać się szybciej

Przy wspomnianym wyżej celu, warto się jeszcze na chwilę zatrzymać. Raczej rzadko się zdarza, aby przystanek, na którym wysiadamy, znajduje się przy docelowym punkcie naszej podróży. Tak samo rzadko znajduje się on w pobliżu punktu startowego, czyli domu, albo bloku. Zwykle przed podróżą miejskimi środkami transportu, musimy dojść albo nawet dojechać na przystanek, zaś po przejechaniu całej trasy, podreptać do celu. Wśród zalet poruszania się na hulajnodze, można wymienić między innymi:

  • możliwość rozpoczęcia trasy spod domu/mieszkania,
  • możliwość zakończenia trasy dokładnie w wybranym punkcie docelowym.

Wystarczy tylko opuścić swoją posesję, zamknąć drzwi albo furtkę i można ruszać.

Co jeszcze przyczynia się do faktu, iż poruszanie się hulajnogą elektryczną jest szybsze, aniżeli podróżowanie miejskimi środkami transportu? Chociażby sam fakt, iż na hulajnodze możemy unikać stania w korkach. W wielu miastach trolejbusy oraz autobusy, posiadają wydzielone buspasy, za których sprawą winny unikać korków. Niemniej jednak niestety, takich fragmentów nie znajdziemy na całej trasie naszej podróży. Tramwaje w wielu przypadkach, mogą skorzystać z pierwszeństwa na drodze, ale wystarczy, aby jeden z nich uległ awarii, a na szynach tworzy się kolejka.

Kiedy poruszamy się spokojnie na hulajnodze elektrycznej i obserwujemy z boku takie sytuacje, możemy tylko powiedzieć sobie w myślach, iż nas to nie dotyczy.

Leave a Reply