Tylne błotniki motocyklowe: jak wybrać właściwy

Potrzebujesz wybrać dobry błotnik motocyklowy tylny, ale nie za bardzo wiesz, na co dokładnie zwrócić uwagę? Zakupy mogą być dość frustrujące, jeśli nie mamy pewności, co jest rzeczywiście ważne. Dzięki temu artykułowi takie przedsięwzięcie będzie nieco mniej problematyczne i zakończy się sukcesem. Zapoznaj się z najważniejszymi kwestiami i sprawdź, dlaczego nie należy traktować tego istotnego elementu po macoszemu.

Błotnik motocyklowy tylny – dlaczego jest tak ważny?

Trudno wyobrazić sobie komfortową jazdę bez tego elementu. To on odpowiada za ochronę kierowcy przed zabrudzeniami. Gdyby nie ta część, już po krótkim czasie ziemia i inne zanieczyszczenia, które wyrzucane są w powietrze podczas jazdy, znalazłyby się na ubraniu motocyklisty. Nie należy jednak wiązać funkcji błotników motocyklowych jedynie z estetyką. W dużej mierze odpowiadają one także za bezpieczeństwo.

Brud czy woda może przecież obniżać poziom koncentracji motocyklisty i sprawiać, że trudniej będzie mu się skupić na prowadzeniu pojazdu. Nie da się oddać sprawiedliwości tej istotnej część bez wspomnienia o jeszcze jednej funkcji. Błotnik motocyklowy tylny sprawia, że ryzyko uszkodzenia układów motocykla zmniejsza się. Jest więc to element, z którego nie warto rezygnować.

motocykl z błotnikiem tylnym

Nowoczesne błotniki motocyklowe tylne – co proponują nam sprawdzeni producenci?

Wcześniejszy akapit to dowód na to, że na błotnikach zdecydowanie nie należy oszczędzać. Najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do sprawdzonego sklepu (np. MotoFreak) i wybranie rozwiązania od rzetelnego producenta. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdźmy, czy:

  • produkt wykonano z solidnego materiału
    Błotnik narażony jest na wiele niesprzyjających czynników, toteż musi być wykonany z materiałów, które poradzą sobie z takimi wyzwaniami. Podczas zakupów koniecznie więc zweryfikujmy, czy dane tworzywo rzeczywiście będzie nam służyć przez dłuższy czas. Świetnie sprawdza się tutaj polikarbon. Do jego zalet należy zaliczyć m.in. fakt, że takie tworzywo nie wymaga lakierowania.
  • rozważamy zakup odpowiedniego modelu
    W dobrze zaopatrzonych sklepach bez trudu szybko znajdziemy informacje na temat tego, do jakich motocykli pasuje błotnik.
  • błotnik będzie pasował do naszego pojazdu wizualnie
    Nie da się ukryć – chociaż błotniki spełniają istotne funkcje podczas jazdy, mają też cieszyć oko. Zapaleni motocykliści, co oczywiste, kupują więc takie elementy również z myślą o tym, jaki wizualny efekt uzyskają. Nowoczesne błotniki mogą sprawić, że pojazd stanie się unikalny, nietuzinkowy, a radość z jazdy będzie jeszcze większa.

Co jeszcze może okazać się ważne?

Gdy wybieramy błotniki motocyklowe, zależy nam również na tym, żeby montaż nie był skomplikowany i żebyśmy nie musieli poszukiwać i kupować dodatkowych zestawów mocujących. Na szczęście producenci pomyśleli również o tym. Osobom, ceniącym wygodę, kompleksowe rozwiązania oraz solidne mocowanie do gustu przypadną błotniki motocyklowe tylne z zestawem mocującym.

Leave a Reply